U TOKU JE PROLEĆNI UPIS NA ONLINE KURS HEKLANJA
(od 5. do 15. aprila)

*sledeći upis je u junu*

*Od decembra 2020. do danas, više od 100 žena upisalo je kurseve Online umetničke škole.

ZAŠTO BAŠ ONLINE
KURS HEKLANJA?

Uprkos tome što prva asocijacija može biti bakin stolnjak, heklanje je zapravo danas veoma aktuelno i podrazumeva dosta atraktivnih i originalnih predmeta. Pomislite samo na kupaći kostim, na top koji se može nositi uz farmerke ili šorts, na traku za kosu, kapu, šal, majicu ili bluzicu.

Heklanje je dobar način da se isključite od svega i da se potpuno opustite dok istovremeno stvarate unikatne predmete.

Od mene ćete dobiti ZANAT U RUKAMA, od koga ćete moći da zarađujete, ukoliko to želite, ali ćete pre svega naučiti da radite ono što volite, jer verovatno i sami znate da nije tako lako pronaći nekoga ko ume i želi da vam prenese ovo specifično znanje.

Možda u mestu gde živite nema radionica/ kursa heklanja. Zato sam za vas pojednostavila proces, sve smestila na jedno mesto (SNIMLJENE ONLINE RADIONICE), sa željom da sve vreme trajanja programa budem dostupna za vas, da biste bolje savladali tehnike heklanja i potpuno uživali tokom učenja i stvaranja.

Ukoliko ste istraživali po internetu, znate da je potrebno dosta vremena da biste samostalno naučile sve tehnike i “pohvatale” sve detalje.

U tutorijalima na jutjubu često se preskoče važni koraci i zato možda ne možete da savladate pojedine tehnike, ne vidite kroz koju omču treba da provučete konac ili su preskočeni neki važni koraci.

Kurs je za vas kojima nisu dovoljni tutorijali, jer želite da NA JEDNOM MESTU pronađete sve. I upravo to je ono što vam nudi moj program – SVE TEHNIKE, tako da stičete utisak da smo sve vreme zajedno.

Program koji sam pripremila za vas predstavlja mentorski rad.

Lekcije vas vode “korak po korak”, od samog početka, gde vas učim kako da odaberete odgovarajuću iglu za određenu debljinu konca, kako da savladate početnu očicu, kako da isheklate stubiće, kako da sastavite bakine kvadrate i druge tehnike – sve do trenutka kada ćete uz moju pomoć heklati traku za kosu, kapu, šal, ukras, torbu i kupaći kostim.

Tokom kursa naučićete DA RADITE PO ŠEMI i moći ćete da isheklate čak i ono što nismo zajedno radile na času!

Na online kursu heklanja sve vreme MOŽETE DA ME PITATE ako vam nešto nije jasno, a moći ćete i da mi šaljete slike svojih radova. U zatvorenoj facebook grupi zajedno ćemo komentarisati i razmenjivati iskustva.

⬇️ Pogledajte šta vas čeka na kursu heklanja ⬇️

Većina vas kad pomisli na online, pomisli na Zoom, Skype (uživo se uključujete, u određeno vreme)… Ovo nije to, ovo su snimljne online lekcije/radionice koje ne pratite uživo, već kada želite.

Pre svega treba da znate da je CEO PROCES ONLINE EDUKACIJE VEOMA JEDNOSTAVAN i potpuno dominantan u odnosu na učenje uživo! Jednostavno na sajtu ukucate šifre koje ste dobili prilikom prijave i odmah kreće prvi online čas i naš put zajedničkog učenja i stvaranja.

Na vama je da stvorite radnu atmosferu u svom domu ili na drugom mestu odakle planirate da pratite radionice, da pripremite materijal, uključite lekcije i počnete da učite i stvarate.

Lekcije su vam dostupne 6 meseci.

Tokom tog perioda, možete NEBROJENO PUTA da se vraćate na stvari koje vam nisu jasne, a pritom NE MORATE DA LUTATE po internetu.

Prateći redom lekcije naučićete kako da izbegnete uobičajne greške i saznaćete na jednom mestu sve ono do čega sam došla tokom nekoliko decenija heklanja (naučila sam da heklam od svoje bake, još kao devojčica).

Kurs je namenjen vama koji pratite svoj maleni, ali značajan osećaj u stomaku, koji ne odustajete od sebe i svojih interesovanja, a na kurs ne gledate kao na trošak, već kao na ulaganje u sebe.

⬇️ Pogledajte 1 minut videa koji pokazuje koliko jednostavno funkcioniše kurs heklanja. ⬇️

Znam koje su vaše najčešće nedoumice i hajde da ih rešimo:

DA LI JE HEKLANJE SKUP HOBI?

Čime god da se bavite, potrebno je da uložite određena novčana sredstva. Naše pozamenterije su iz godine u godinu sve bolje snabdevene kako materijalom, tako i alatkama za rad. Cene su pristupačne.

Ukoliko se snalazite, možete lako i brzo nabavljati materijal i alat iz celog sveta. Igle za heklanje je, na primer, najjeftinije nabaviti preko AliExpresa.

DA LI HEKLANJE ZAHTEVA DOSTA VREMENA?

Ponekad čujem rečenicu “nemam vremena za heklanje”, ali ono što je lepo u vezi sa ovom umirujućom aktivnošću – možete heklati gde god da se nalazite (u kafiću, parku, dok se vozite…).

Ako niste znali, heklanje je u proseku čak tri puta brže od pletenja!

DA LI JE KOMPLIKOVANO HEKLATI “PO ŠEMI”?

Šeme su sačinjene od određenih znakova. Svaki znak ima svoje značenje. Kada ih jednom upamtite (ili imate šemu pred sobom), nećete imati problema. To vam je kao kada naučite slova da biste pročitali knjigu. Tako da nema potrebe da se plašite šeme.

“Ručnim radovima se bavim od detinjstva.

Baka me je naučila da pletem i heklam i za mene je to bila ljubav na prvi dodir.

I dalje s velikom ljubavlju radim ručne radove i imam svoju firmu Pletenje, a pod tim imenom me možete pronaći i na facebooku, dok me na instagramu možete naći kao pletenjedusica.

Godinama sprovodim i edukacije. Ranije su to bile uživo radionice, a danas je to pre svega kroz online školu, na prilagođen način, dostupan i ljudima koji nisu iz Beograda. U pripremi je i online kurs pletenja.”

Vaša profesorka Dušica Stojilković ♥
Kontakt za sve detalje u vezi sa kursom heklanja: 064 61 522 96

Radovi polaznika

1) Uvod u kurs